Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

Wydarzenia 2012-2013

ANDRZEJKI

29 listopada 2012r. w naszym internacie odbyły się Andrzejki. Były wróżby pod hasłem: "Co przyniesie przyszłość?", konkurs piosenki karaoke, a na koniec nie mogło zabraknąć fantastycznej dyskoteki. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

NA HALI SPORTOWEJ

Dwa razy w tygodniu pod czujnym okiem pana Darka chłopcy wychodzą na halę sportową. Odbywają się wówczas rozgrywki w piłkę nożną, bez której męska część internatu nie może żyć. Są ogromne emocje, faule, niekiedy i kłótnie, ale to przecież zacięta, sportowa rywalizacja. Mimo to staramy się grać i przestrzegać zasad fair play.

 

KĄCIK KOSMETYCZNY

W internacie dbamy o naszą urodę. Pani Monika prowadzi kącik kosmetyczny, doradza jak dbać o swój wygląd - cerę, włosy, paznokcie. Kącik ma duże zainteresowanie nie tylko wśród dziewcząt. Chłopcy także chętnie korzystają z kosmetycznych porad pani Moniki.

 

KRĘGLE

W listopadzie wybraliśmy się na kręgle do klubu NEST w Gnieźnie. Była dobra zabawa, poważne rozgrywki i wiele emocji. Niektórzy zdążyli też zapoznać sympatyczne barmanki.

 

KLUB WIELBICIELI CIASTA

Co tydzień pod przewodnictwem pani Moniki zgłębiamy kulinarne tajniki i pieczemy pyszne ciasta, które potem z apetytem zjadamy na podwieczorek.

AEROBIK

Dbamy o naszą kondycję, sprawność fizyczną i oczywiście o figurę, dlatego chętnie bierzemy udział w cotygodniowych zajęciach aerobiku. Wyciskamy z siebie siódme poty podczas różnych ćwiczeń i bawimy się przy tym doskonale.

 

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Jak co roku w grudniu przystrajamy nasz internat przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Wycinamy ozdoby, stroimy choinkę, przygotowujemy świąteczne stroiki i nie możemy doczekać się Gwiazdki.

WIGILIA W INTERNACIE

W środę 19 grudnia 2012r. wszyscy mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami spotkali się przy wigilijnym stole. Były życzenia, śpiewanie kolęd oraz rozstrzygnięcie konkursu na świąteczny wystrój pokoiku. Wygrał Łukasz i Dawid z grupy I. Gratulujemy!

DYSKOTEKA  KARNAWAŁOWA

We wtorek 12 lutego 2013r. wszyscy wychowankowie internatu bawili się na karnawałowej dyskotece. Muzykę serwował DJ Dawid O. Szkoda, że to już koniec karnawału...

WALENTYNKI

14 lutego w naszym internacie nie mogło zabraknąć "Walentynek". Był konkurs walentynkowy, dedykacje i życzenia, a także słodkie czekoladki - serduszka. Tego dnia wszyscy fajnie i miło się bawili, byli dla siebie życzliwi i serdeczni.

WIOSNA, WIOSNA - ACH TO TY!

Nareszcie przyszła wiosna! Prawie całe popołudnia spędzamy na świeżym powietrzu, co nam bardzo odpowiada. Biegamy, gramy w piłkę, jeździmy nad jezioro, do lasu i mamy ciekawe wycieczki po okolicy.

PARA BUCH! KOŁA W RUCH!

W środę 15 maja byliśmy w Gnieźnie na "Dniach pary". Zwiedziliśmy starą parowozownię i dużo dowiedzieliśmy się o historii kolei. Poznaliśmy też "jak to wszystko działa", a uwieńczeniem naszej wycieczki był spacer po Gnieźnie i pyszne lody.

A OTO KILKA FOTEK

kliknij na parowóz

REKREACJA I WYPOCZYNEK NA DZIAŁCE

W piękny, słoneczny, majowy dzień (16.05.2013r.) wybraliśmy się rowerami na działkę do Dziećmiarek. Tam wspaniale spędziliśmy czas - pobiegaliśmy, pograliśmy w piłkę, a na koniec było ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek.

WYCIECZKA DO DĄBRÓWKI KOŚCIELNEJ

W dniu 18 czerwca br. udaliśmy się na wspaniałą wycieczką do Dąbrówki Kościelnej, gdzie czekało na nas wiele fantastycznych atrakcji. Było super, pogoda też nam dopisała. Jeździliśmy kładami i dżipem po specjalnie przygotowanym terenie. Emocji było przy tym mnóstwo. Na koniec czekała na nas pyszna kiełbaska z grilla, a dziewczyny - Angelika i Roksana świetnie sobie radziły wydając posiłek.

 

 

HURA!!! BYLIŚMY NAD MORZEM!!!

W końcu pojechaliśmy na naszą wymarzoną wycieczkę nad morze! I chociaż spędziliśmy tam tylko dwa dni, to tyle wspaniałych chwil tam przeżyliśmy! Odwiedziliśmy Trójmiasto, a w nim oceanarium, okręt "Błyskawica" i wspaniałą, gorącą plażę. Kąpaliśmy się w Bałtyku - a jakże! Było super! 

Więcej informacji i fotogalerię znajdziesz tutaj.

Kliknij na zdjęcie