Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

Wydarzenia 2014-2015

WITAMY W INTERNACIE

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2014-2015!

 

INTEGRACJA -  WAŻNA SPRAWA!

Wakacje dobiegły końca ale nie tęsknimy już za nimi! Czas na naukę i pracę oraz wypoczynek i wspólne spotkania, które nas integrują i dają nam tyle radości. 4 września 2014r., późnym popołudniem, nasi wychowawcy zorganizowali dla nas super zabawę z tańcami, pląsami i mnóstwem śmiechu. Ale było fajnie! Oby więcej takich radości w naszym internacie!

OTO KRÓTKA FOTORELACJA

kliknij

LUDZIE LISTY PISZĄ - ZWYKŁE, POLECONE...

W dzisiejszych czasach coraz mniej się korzysta z usług poczty. Życzenia wysyła się smsem, e-mailem ale warto przecież wiedzieć o tej wspaniałej możliwości wysłania kartki pocztowej, która nadal sprawia wiele radości i niejednokrotnie stanowi wspaniałą pamiątkę, np. z niezapomnianych wakacji. W naszym mieście jest poczta, więc z radością udaliśmy się tam, aby poznać rodzaj świadczonych usług i z bliska przyjrzeć się pracy na poczcie. Dowiedzieliśmy się o trudnej i czasem też niebezpiecznej pracy listonosza, który o każdej porze roku, w pogodę i w niepogodę, musi dostarczyć adresatom listy, ważne przesyłki i wyczekiwane renty i emerytury. Na koniec spotkania zostaliśmy obdarowani pięknymi kartkami pocztowymi i pysznymi cukierkami. To było wspaniałe przeżycie. Dziękujemy pani z poczty za okazaną nam życzliwość.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

kliknij

 

UCZCILIŚMY 18-TE URODZINY KLAUDII

24 września 2014r. nasza koleżanka Klaudia obchodziła 18-te urodziny. Z tej okazji zaproszono wielu gości i przygotowano pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też tradycyjnego tortu malinowego ze świeczkami oraz wspaniałych życzeń i upominków. Były też tańce przy muzyce serwowanej przez naszego kolegę - DJ Roberta. Klaudia była przeszczęśliwa! 100 lat Klaudio!!!

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z UROCZYSTOŚCI

kliknij

 JAK TO JEST NA GOSPODARSTWIE?

2 października 2014r. udaliśmy się z wizytą do pana Zygmunta Przygody, który od wielu już lat prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Michalczy, wsi położonej nieopodal Kłecka. Gospodarz powitał nas serdecznie, a następnie oprowadził po swoim pięknym gospodarstwie. Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy jego opowieści. Obejrzeliśmy też przeróżne maszyny rolnicze i hodowane przez pana Zygmunta zwierzęta. A wszystko było takie ciekawe, że chcieliśmy się jak najwięcej dowiedzieć. Zadawaliśmy więc mnóstwo pytań, na które nasz gospodarz chętnie odpowiadał. Oj! Teraz wiemy ile pracy trzeba włożyć, żeby mieć takie wspaniałe gospodarstwo. To niezwykle pasjonująca, dająca wiele satysfakcji, ale też i ciężka praca. Podziwiamy pana Zygmunta za to. Po zwiedzeniu gospodarstwa spędziliśmy czas przy ognisku, gdzie piekliśmy kiełbaski i dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Na koniec pan Zygmunt poczęstował nas pysznym ciastem z malinami. Podziwiamy naszego gospodarza i bardzo mu dziękujemy za tą wspaniałą dla nas przygodę i jakże cenne doświadczenie.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

kliknij

 

INTEGRACYJNE SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI

7 października 2014r. wybraliśmy się z zaprzyjaźnioną młodzieżą z sąsiedniego Gimnazjum im. Nehringa w Kłecku do pobliskich Dziećmiarek, gdzie miło i wesoło spędziliśmy czas. Bawiliśmy się w leśne podchody, a potem wspólnie przygotowaliśmy poczęstunek - kiełbaski z grilla. Było suuuper!

OTO KILKA FOTEK

kliknij

 

LEŚNA PRZYGODA

23 października 2014r. po raz kolejny już odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną leśniczówkę w Nowaszycach, gdzie spotkaliśmy się z leśniczym panem Włodkiem Jankowskim. Tym razem z bliska przyjrzeliśmy się zmianom zachodzącym w leśnej przyrodzie na przełomie jesieni i zimy. Pan Włodek opowiedział nam jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy i jak możemy im pomóc przetrwać ten trudny dla nich czas. Po emocjonujących opowieściach przyszedł czas na ognisko, przy którym samodzielnie piekliśmy kiełbaski. Wszyscy w świetnych humorach wróciliśmy do internatu. Dziękujemy panu leśniczemu za to wspaniałe spotkanie.

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE.... - MINI PLAYBACK SHOW

6 listopada 2014r. w naszym internacie zorganizowany został konkurs piosenki - MINI PLAYBACK SHOW. Z tej okazji zostali zaproszeni rodzice wykonawców, którzy wszystkich nagradzali gromkimi brawami. W jury zasiedli: pan Przemek, pani Luiza i pan Radek, a w konkursie wzięło udział ośmioro wychowanków. Kacper zaprezentował nieśmiałe wykonanie i wykazał się dobrą znajomością tekstu piosenki "Ruda tańczy jak szalona". Niezłego czadu dał Mateusz w utworze "Ale, ale Aleksandra", podczas którego zaskoczył wszystkich szalonym układem choreograficznym i rzucaniem w jury mikrofonu. Z kolei Adrian miał najbardziej tupającą nóżkę podczas swojego wykonu "Ty jesteś ruda". Najweselsze wykonanie piosenki "Jesteś szalona" zaserwował wszystkim Eryk, a najbardziej poplątany język i kocie ruchy w piosence "Woka, woka" zaprezentowała niezapomniana Wiktoria. Widownię zachwyciło też subtelne wykonanie "Małych rzeczy" przez Angelikę oraz pełen luz i najdłuższe włosy Roberta w kultowym utworze Dżemu "Do kołyski".

Po występach jury udało się na naradę, a uczestnicy i widownia zostali zaproszeni na słodki poczęstunek - deser z bitą śmietaną i kawę. Po poczęstunku nadszedł czas na ogłoszenie wyników Playbacku. Jury było zachwycone tegorocznymi występami wszystkich uczestników, dlatego też wszyscy zostali wyróżnieni, otrzymali piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu naszym artystom!

OTO FOTORELACJA. ZAPRASZAMY!

kliknij

MIKOŁAJOWA NIESPODZIANKA

Tradycyjnie już świętowaliśmy w naszym internacie wytęsknione przez nas MIKOŁAJKI. Z tej okazji z ogromną pieczołowitością wyczyściliśmy swoje buty, w które pod osłoną nocy, niepostrzeżenie Święty Mikołaj powkładał różne słodkości. Ale się cieszyliśmy! Jednak zasłużyliśmy na mikołajowe upominki, chociaż niektórzy z nas niedowierzali w swoje szczęście! Dziękujemy Świętemu Mikołajowi!

 

WIGILIJNE SPOTKANIE

Jak każdego roku obchodziliśmy uroczyście nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Z radością złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i zasiedliśmy przy wigilijnym stole, który sami pod czujnym okiem wychowawców przygotowaliśmy. Po wigilijnym posiłku wspólnie śpiewaliśmy nasze piękne kolędy, a pan Tomek akompaniował nam na akordeonie. Tego wieczora czuliśmy się wyjątkowo, tak ciepło i rodzinnie. Naprawdę poczuliśmy magię nadchodzących Świąt.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Wieczorem 8 stycznia 2015r. udaliśmy się do internatu "Caritas" w Gnieźnie.  Zostaliśmy bowiem zaproszeni na przedstawienie przygotowane przez tamtejszych mieszkańców. Była to "Opowieść wigilijna" wg powieści Karla Dicens'a, która bardzo nam się podobała i wywarła nas niesamowite wrażenie. Na koniec naszego spotkania pan dyrektor Przemysław Dębowski serdecznie podziękował za zaproszenie na to wspaniałe przedstawienie i wręczył występującym aktorom słodkie upominki. Złożył też życzenia noworoczne i wręczył siostrze dyrektor piękny bukiet kwiatów.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

kliknij

 

SZALEŃSTWA NA LODZIE

15 stycznia 2015r. mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności łyżwiarskie. Tego dnia z nieukrywaną radością udaliśmy się na nowo otwarte gnieźnieńskie lodowisko - wielką atrakcję tegorocznej zimy. Niektórzy z nas mieli okazję po raz pierwszy założyć łyżwy na nogi. To było niesamowite doświadczenie! I chociaż trochę zmarzliśmy i nieraz froterowaliśmy własnym ubraniem lód, to humory nam dopisały. Zabawa na lodzie była przednia, a po lodowiskowych szaleństwach udaliśmy się na małą przekąskę do pobliskiego Mc Donald'a. Hu! Hu! Ha! Zima nie jest taka zła!

OTO KRÓTKA FOTORELACJA

kliknij

 

 NIESIEMY POMOC NASZYM MNIEJSZYM BRACIOM

Każdy z nas wie, jak ciężki los mają porzucone przez nieodpowiedzialnego człowieka zwierzęta. Schroniska dla zwierząt często są przepełnione i brakuje im funduszy. Wiemy, że każda pomoc i wsparcie są dla nich bezcenne, dlatego my także postanowiliśmy zrobić coś dla tych pokrzywdzonych przez los zwierząt. Zebraliśmy karmę, koce i miski i 22 stycznia udaliśmy się do gnieźnieńskiego schroniska, w którym przebywa obecnie 80 piesków - zwierząt, które jak żadne inne potrafią być najlepszym przyjacielem człowieka. Serca nas bolały widząc te biedne stworzenia i cieszymy się, że mogliśmy im chociaż trochę pomóc.

OTO FOTOREACJA Z NASZEJ WIZYTY W SCHRONISKU

kliknij

SPOTKANIE Z HIGIENISTKĄ I KONKURS CZYSTOŚCI - "MYJ RĘCE"

W dniu 5 lutego 2015r. spotkaliśmy się z naszą higienistką, panią Kasią Boruc, która przeprowadziła bardzo ciekawą pogadankę na temat higieny rąk. Mieliśmy możliwość zapoznania się z ulotkami i materiałami dotyczącymi higieny i jej znaczenia dla naszego zdrowia. Wzięliśmy też udział w mini konkursie z nagrodami oraz wspólnie wykonaliśmy plakat pod hasłem: "Myj ręce!" przypominający o prawidłowej higienie rąk. Dziękujemy pani Kasi za to profilaktyczne spotkanie - teraz o wiele więcej wiemy o higienie rąk!

A OTO FOTORELACJA ZE SPOTKANIA

kliknij

TENISOWE ROZGRYWKI Z WOLONTARIUSZAMI

12 marca 2015r. nasi wychowankowie zmierzyli się z młodzieżą z wolontariatu podczas tenisowych rozgrywek, które odbyły się w naszej placówce. Ależ było emocji, tym bardziej, że zawodnicy dawali z siebie wszystko. Ostatecznie 1. miejsce zajęła nasza koleżanka - Angelika Drzewiecka. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia - dyplomy i upominki, które wręczał ogromny, żółty miś - maskotka. Ależ to była miła niespodzianka! To były wspaniałe rozgrywki, pełne wspólnej zabawy i radości, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

kliknij

KONKURS PIOSENKI KARAOKE - II EDYCJA

16 kwietnia 2015r. odbyła się w naszym internacie druga edycja Konkursu Piosenki Karaoke. Przygotowania do niego trwały już od pewnego czasu, a uczestnicy solennie się do niego przygotowywali. Byli to: Kacper Kałasz, Mateusz Szelągowski, Szymon Gaca, Angelika Drzewiecka, Klaudia Mikołajczyk, Robert Kulasik oraz Bartek Jabłoński.

Gościem specjalnym był Łukasz Hoffman "Lisek", który uświetnił nasz konkurs swoim raperskim występem oraz zasiadł w szeregach jury. Oprócz "Liska" w jury konkursowym zasiedli: pan Michał Barański i pani Luiza Kadłubowicz. Jury oceniało przede wszystkim znajomość tekstu, ogólne wrażenie i wyraz artystyczny. Tym razem 1. miejsce przypadło Angelice Drzewieckiej, 2. miejsce zajął Szymon Gaca, a 3. miejsce zdobyła Klaudia Mikołajczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy zasłużone statuetki i prezenty. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

kliknij

 

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ - DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinnyśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom - ZIEMIĘ! Warto zastanowić się, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. W naszym internacie dużą wagę przywiązujemy do dbania o środowisko. Tym razem udaliśmy się w teren, by posprzątać wyrzucone przez bezmyślnych ludzi śmieci, a także sprawdzić swoją ekologiczną wiedzę podczas różnych konkursów, które przygotowali dla nas nasi wychowawcy. Dużo już wiemy, jak dbać o środowisko oraz rozumiemy potrzebę i konieczność dbania o życie na Ziemi.

A OTO KILKA FOTEK

kliknij

 

LEŚNA MAJÓWKA W NOWASZYCACH

Maj jak zawsze zachęca do pobytu na łonie natury. Tym razem, 7 maja 2015r., postanowiliśmy zorganizować majówkę w zaprzyjaźnionej leśniczówce w Nowaszycach, gdzie czekał na nas leśniczy - pan Włodek Jankowski. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy leśnych opowieści pana Włodka podczas wspólnego spaceru po lesie. Oddychaliśmy świeżym powietrzem i wypatrywaliśmy ptaków i innych leśnych stworzeń. Po tym relaksującym spacerze udaliśmy się na wspólny poczęstunek - kiełbaski, które piekliśmy przy ognisku. Było też trochę ruchu na leśnej polanie, gdzie zorganizowane zostały mini rozgrywki sportowe. To był bardzo udany dzień.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

kliknij

 

 

OSIEMNASTKA MATEUSZA

Ależ to było wydarzenie - osiemnastka naszego kolegi Mateusza! Z tej okazji 24 czerwca 2015r. przybyli licznie zaproszeni goście, którzy obdarowali pełnoletniego już jubilata mnóstwem gorących życzeń oraz wspaniałymi prezentami. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat!" zaśpiewanego przez wszystkich zebranych gości przy akompaniamencie DJ Roberta oraz przepysznego poczęstunku, z urodzinowym tortem na czele. Była też zabawa taneczna, a jakże! Wszyscy bawili się wspaniale, a Mateusz uświetnił uroczystość swoim wokalnym występem.

100 lat Mateuszu i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!!!

A TO FOTO-WSPOMNIENIA Z UROCZYSTOŚCI - ZAPRASZAMY!

kliknij

 

(E.Wójcik )(red.)