Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

Wydarzenia 2015-2016

WITAMY W NASZYM INTERNACIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!

Oj! Z pewnością będzie się u nas działo!!!

„INSTALUJEMY SIĘ”  W NASZYCH POKOIKACH

Nadszedł wrzesień i do internatu przybyli  wszyscy wychowankowie: wypoczęci, opaleni, stęsknieni za kolegami koleżankami i wychowawcami  oraz z nieukrywaną radością, że znowu wspólnie wiele fajnych i ciekawych chwil przeżyjemy. Po gorących powitaniach każdy „zainstalował się” w wybranym pokoiku, a potem zebraliśmy się wszyscy w naszym aneksie, by pochwalić się wakacyjnymi przygodami.

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA W DOMU KULTURY

Zabawa to jest to, co lubimy najbardziej!!!  Tak więc, aby uczcić i zainaugurować nowy rok szkolny 2015/2016 nasi wychowawcy zorganizowali  w dniu 17. września  dyskotekę w  pobliskim MGOK. Udział wzięli mieszkańcy internatu , uczennica naszej szkoły z Łopienna oraz kilku absolwentów. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a czas spędzony podczas zabawy minął bardzo szybko. Głównym D.J. był jak zawsze nasz kolega – Robert Kulasik, który serwował skoczną, porywającą do tańca muzykę. Dziękujemy panu Robertowi Zgole – dyrektorowi MGOK w Kłecku za udostępnienie sali widowiskowej oraz sprzętu muzycznego.

POŻEGNANIE LATA – GRILL NA DZIEĆMIARKACH

Lato czas pożegnać. Z tej okazji spotkaliśmy się na działce rekreacyjnej w Dziećmiarkach. Były konkursy, gra w piłkę, spacer po lesie i wspólne zabawy.  Na koniec przygotowaliśmy z pomocą pana Tomka grilla z pysznymi kiełbaskami. Lato – do zobaczenia za rok!

PAMIĘTAMY O ŚWIĘCIE PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Nadszedł dzień, kiedy to my – wychowankowie i uczniowie możemy się odwdzięczyć naszym wychowawcom i opiekunom za ich życzliwość, opiekę i codzienny trud wychowawczy. Z tej okazji - 14. października , zrobiliśmy piękne laurki z życzeniami oraz kwiatki z kolorowej krepiny. Była też słodka niespodzianka  i muzyczne dedykacje dla naszych, wzruszonych wychowawców.

JESIENNE WARSZTATY PLASTYCZNE I WYSTAWA- JESIEŃ , ACH TO TY!

21. października uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych , podczas których kreatywnie interpretowaliśmy jesienne drzewa. Było malowanie, wyklejanie, wydzieranie oraz fotografowanie, a uwieńczeniem warsztatów była wystawa wykonanych prac pod hasłem: „Jesień, ach to ty”, którą można było podziwiać przez kolejne dni w internatowym aneksie.  Było to przedsięwzięcie realizowane w ramach innowacji pedagogicznej, którą nasza Placówka realizuje wspólnie z Wolontariuszami z Klubu Ośmiu działającemu w sąsiednim Gimnazjum im. prof. Wł.Nehringa.

LEŚNE PRZYGODY W NADLEŚNICTWIE NOWASZYCE

Z panem leśniczym Włodkiem Jankowskim przyjaźnimy się od lat i zawsze chętnie go odwiedzamy. W tym roku także odwiedziliśmy leśniczówkę w dniu 28. października. Spotkaliśmy się z panem Włodkiem, który jak zawsze miał dla nas wiele ciekawych, przyrodniczych opowieści i ciekawostek. Przywieźliśmy także zebrane kasztany i żołędzie dla zwierząt leśnych, aby łatwiej było im przetrwać nadchodzącą zimę. Pogoda dopisała, więc pospacerowaliśmy sobie po leśnych zakątkach, wsłuchując się w odgłosy przyrody i zbierając ciekawe okazy jesiennych liści, które z pewnością wykorzystamy na naszych plastycznych zajęciach. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania było tradycyjne już ognisko i pieczenie kiełbasek. Po tak emocjonującej leśnej wycieczce, pełni radosnych wspomnień wróciliśmy do internatu. Dziękujemy panu Leśniczemu za wspaniałą gościnę.

OSIEMNASTE URODZINY NASZEGO KOLEGI ROBERTA

18. listopada w internacie zjawili się zaproszeni przez Roberta z okazji jego osiemnastych urodzin goście. Były życzenia, wspaniałe prezenty i oczywiście pyszny, urodzinowy tort. Imprezę uświetnił koncert Roberta, Jarka i Mateusza. Wszyscy, jak zawsze, wspaniale się bawili.

I ZNÓW  OCHOCZO TOCZYLIŚMY CIĘŻKIE, KOLOROWE KULE…

Bardzo lubimy nasze wyjazdy na kręgle. Tym razem internatowe rozgrywki bowlingowe zostały zorganizowane w Klubie Nest w dniu 19. listopada. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w rozgrywkach. Było przy tym wiele emocji, śmiechu i fajnej zabawy. Najlepszym okazał się Łukasz Błażejewski, drugie miejsce przypadło Robertowi Kulasikowi, a trzecie zajął Jarek Dembiński.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE Z "KLUBEM OŚMIU"

W dniu 9 grudnia po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi , zaprzyjaźnionymi wolontariuszami w Klubu Ośmiu. Tym razem wspólnie wykonywaliśmy świąteczne, choinkowe ozdoby z masy solnej. Wszyscy miło  spędzili czas, a efekty były rewelacyjne!

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z WOLONTARIUSZAMI

15. grudnia spotkaliśmy się z wolontariuszkami „Klubu Ośmiu” na wspólnym kolędowaniu. Pan Tomasz Pietruszewski, nasz wychowawca i nieoceniony muzyk, akompaniował na różnych instrumentach. Atmosfera była iście świąteczna, ciepła i rodzinna. Czekamy już z utęsknieniem na Święta Bożego Narodzenia…

ZIMOWE WARSZTATY PLASTYCZNE i WYSTAWA W GIMNAZJUM IM. WŁ. NEHRINGA

W grudniu wychowankowie internatu odwiedzili pobliskie gimnazjum i obejrzeli wystawę "Zima, zima - chodźże szybciej". Wystawa została przygotowana przez zaprzyjaźnionych wolontariuszy z " Klubu Ośmiu". Nie zabrakło na niej prac przygotowanych przez mieszkańców internatu, które zostały wykonane podczas kolejnych innowacyjnych, warsztatowych spotkań.

BOWLINGOWE ROZGRYWKI W KLUBIE NEST

Po raz drugi w tym roku szkolnym mieliśmy okazję uczestniczyć w rozgrywkach bowlingowych i do tego wspaniale spędzić czas i wspólnie się bawić. Zmagania pochłonęły uczestników na całego ale i tym razem najlepszym okazał się, niezwyciężony dotąd Łukasz Błażejewski. Gratulacje Łukaszu!!!

WALENTYNKI Z OWOCOWĄ SAŁATKĄ

Walentynki odbyły się 15 lutego. Tego dnia zrobiło się niezwykle czerwono od balonowych serduszek. Przygotowaliśmy walentynkowe laurki, były też życzenia, zabawa przy muzyce. Oczywiście nie zabrakło też poczęstunku. Tym razem była to pyszna, kolorowa i zdrowa sałatka owocowa, którą sami przyrządziliśmy i z wielkim apetytem zjedliśmy.

DZIEŃ KOBIET I KARAOKE

W dniu 7 marca w związku z Dniem Kobiet został zorganizowany konkurs karaoke. Uczestniczyli chętni panowie-mieszkańcy internatu oraz wolontariusze. Było wiele emocji, dobrej zabawy, no i oczywiście rywalizacji. Poziom okazał się tak wysoki, że zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy. Później były życzenia i drobne upominki dla wszystkich pań i dziewczyn. Na koniec nasz kolega Robert dał jeszcze koncert i popisał się swoimi zdolnościami muzyczno-wokalnymi.

OLIMPIADA Z JAJEM... WIELKANOCNYM

Wielkanoc tuż, tuż, a w naszym internacie z tej okazji w dniu 16. marca odbyła się "Olimpiada z jajem". Było wiele zabawy i śmiechu. Wszystkie konkurencje miały związek ze zbliżającymi się świętami. Wśród konkurencji było przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżeczce. Było także tradycyjne malowanie pisanek, a potem ich szukanie na terenie internatu. Zabawa zakończyła się uroczystą kolacją, na której nie zabrakło symbolu życia - jajek, białej kiełbaski i szynki. Na koniec złożyliśmy sobie wspólnie wielkanocne życzenia.

WIOSNA TUŻ, TUŻ – CZAS POSPRZĄTAĆ STARY KURZ!

Słońce coraz mocniej grzeje, a serce się raduje i buzia się śmieje. Nadszedł czas na generalne, wiosenne porządki. Ochoczo wzięliśmy się więc za porządkowanie w naszych pokoikach, kuchence i pozostałych salkach. Zrobiliśmy też kolorowe, wiosenne dekoracje na okna, ściany i do zawieszenia. Teraz jest u nas iście wiosennie i radośnie. Aż chce się żyć!!!

GOŚCILIŚMY W INTERNACIE WOLONTARIUSZKI Z GWATEMALI I IRANU

Przez prawie tydzień, od 10 do 15 kwietnia, gościliśmy dwie sympatyczne wolontariuszki: Solmaz z Iranu i Anę Beatrize z Gwatemali, które zakwaterowane zostały w naszym internacie. W porozumiewaniu się z nimi w języku angielskim wspierali nas nasi wychowawcy. Ależ było przy tym zabawnych sytuacji  i śmiechu. Obie wolontariuszki uczestniczyły w różnych wydarzeniach w naszej Placówce, m.in. były z nami na kręglach w Neście, bawiły się z nami na Święcie Zwierząt, uczestniczyły w wycieczce na Ostrów Lednicki. Na koniec, podczas pożegnalnego spotkania, przygotowały dla nas poczęstunek – potrawy spożywane w ich krajach. Z pewnością będziemy je mile wspominać.

CYRKOWE POPISY

W dniu 21 kwietnia wychowankowie internatu byli w cyrku, który zawitał na kilka dni do Kłecka.  Ależ było emocji i zabawy!  Były pokazy różnych zwierząt, niesamowita żonglerka, a do tego publiczność rozśmieszał zabawny klown. Wszystkim najbardziej podobał się pokaz z ogniem – niezły dreszczyk emocji!

WODNE HARCE NA BASENIE

Bardzo lubimy się pluskać, więc ucieszyliśmy się na wycieczkę na basen. Tym razem, 28 kwietnia 2016r., zaopatrzeni w stroje kąpielowe, klapki i ręczniki, udaliśmy się na basen do Wągrowca. Było super!!! Najbardziej spodobały nam się zjazdy na wodnej zjeżdżalni - tyle śmiechu i emocji. Musimy to powtórzyć!!! Oj, musimy!

MAJOWE WYPADY ROWEROWE

Pogoda dopisuje, więc korzystamy z jej dobrodziejstw i popołudnia spędzamy na świeżym powietrzu. Wspólnie organizujemy wypady rowerowe po najbliższej okolicy. Oczywiście pamiętamy o zachowaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, które za każdym razem przypominają nam nasi wychowawcy.

RODZINNE ŚWIĘTO INTERNATU

W dniu 11 maja 2016r., późnym popołudniem, odbyło się Święto Internatu. Z tej uroczystej okazji przybyli wszyscy wychowawcy, wychowankowie, a przede wszystkim zaproszeni rodzice. Po powitaniu wszystkich zebranych wyświetlony został specjalnie przygotowany filmik oraz pokaz zdjęć  pt.: "U Nas w Internacie", podczas którego było wiele radości i wzruszeń.
Po projekcji zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek. Potem wychowankowie przedstawili zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt.: "Rzepka". Chłopcy z internatowego zespołu muzycznego "Forever Joung" dali naprawdę niezły koncert i zaprezentowali swoje zdolności muzyczne. Rodzice mieli możliwość zwiedzenia internatu, zagrania z dziećmi w kręgle i piłkarzyki. W tak miłej atmosferze czas wszystkim szybko minął ale z pewnością jeszcze długo będziemy wspominać nasze wspaniałe Rodzinne Święto Internatu.

 

 PLUSKANIE I KRĘGLI KULANIE....

W czerwcu kontynuowaliśmy wyjazdy na basen do Wągrowca i na kręgle do Klubu "Nest" w Gnieźnie. Nasi wychowawcy zadbali o nasze ulubione formy spędzania wolnego czasu organizując nam w czerwcu aż trzy wyjazdy. Śmiechu i zabawy było przy tym co nie miara! Już poczuliśmy atmosferę letnich wakacji!

IV WIELKA ZABAWA RODZINNA - JAK ZAWSZE NA MEDAL!

Wraz z wychowawcami ochoczo włączyliśmy się w przygotowania do wielkiego rodzinnego święta naszej Placówki - IV Wielkiej Zabawy Rodzinnej, która po raz drugi zorganizowana została na terenie Campingu Borzątew. Pomagaliśmy ładować i rozładowywać różne rzeczy - dekoracje, elementy scenografii do występów i spotkania z rodzicami, przygotowany poczęstunek i napoje. Oj! Było tego sporo, ale daliśmy radę i nasza Zabawa Rodzinna udała się na medal, i to prawdziwie złoty! Z pewnością nie raz będziemy ją wspominać, bo nasz wychowawca - pan Tomek Pietruszewski wszystko uwieczniał na profesjonalnej kamerze video.

 I WAKACJI NADSZEDŁ CZAS...

Z jednej strony się bardzo cieszymy, że nadchodzą upragnione, letnie wakacje, a z drugiej trochę nam smutno, że się rozstajemy aż na dwa miesiące z naszymi kolegami i wychowawcami. Obiecujemy, że będziemy na siebie uważać i stosować wpajane nam cały rok zasady bezpieczeństwa.


Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!